W "9" też można! Wyszarpany punkt w Krzyszkowicach.

Weekend majowy nie dał szansy na pełny wypoczynek naszej drużynie seniorów, która 3 maja zmierzyła się na wyjeździe z Hejnałem Krzyszkowice. Przeciwnik zwykł w tym sezonie sprawiać niespodzianki. Do meczu LKS Śledziejowice przystępował osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników, których z udziału wyeliminowała nadmierna ilość żółtych kartoników (Drobniak, Klimczyk, Stawarczyk) czy też obowiązki zawodowe (Nędza).

Pierwsze 45 minut minęło pod znakiem rywalizacji w środkowej strefie boiska, piłka często zmieniała właściciela, oba zespoły miały kłopoty ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Warta do zapamiętania jest niewątpliwe interwencja naszego bramkarza z 30 minuty, który wspaniałą paradą obronił groźny strzał z rzutu wolnego. W samej końcówce pierwszej części gospodarze wyprowadzili kontrę, po której faulowany w polu karnym był napastnik Hejnału. Sędzie bez wahania pokazał wapno i po rzucie karnym nasz przeciwnik objął prowadzenie 1:0 tuż przed gwizdkiem kończącym połowę.

Druga połowa miała zaskakujący przebieg. Od 64 minuty LKS musiał radzić sobie bez jednego zawodnika bo tym jak za ostre wejście czerwoną kartkę obejrzał Łysek. To znacznie utrudniło szansę na zdobycie punktów, ale jak mówi stare porzekadło nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. W 72' na środku boiska agresywnie zaatakowany przez grającego trenera Krzyszkowic został Sebastian Pamuła, który za niecenzuralne słowa rzucane w stronę faulującego został ukarany czerwonym kartonikiem. Od tego momentu Śledziejowice grały w dziewiątkę i marzenia o zdobyczy punktowej można było schować praktycznie między bajki. To jednak nie zniechęciło naszych graczy i nie przestawali atakować. Nie możliwe stało się możliwe i w 77 minucie po dośrodkowaniu strzałem głową gola zdobył Reczek! Do końca spotkania Hejnał próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ofiarna postawa w obronie pozwoliła na utrzymanie remisu do końcowego gwizdka.

Mimo, że przeciwnik nie prezentował się lepiej na tle naszej drużyny, należy cenić 1 pkt uzyskany w niecodziennych okolicznościach. Śledziejowice pokazały charakter i wolę walki za co wszystkim zawodnikom należą się podziękowania.

W następnej kolejce przeciwnikiem seniorów będzie zespół Dziecanovii Dziekanowice. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie o godzinie 17. Emocji na pewno nie zabraknie!